Pony Club

Pony Club

Pony Club binicilik sporunun ilk basamağıdır. Tüm dünyada atlarla çocukları güvenli ve eğlenceli bir ortamda buluşturarak, çocuklara biniciliğin doğru, temel bilgilerini erken yaşlarda ve pedagojik metodlarla veren uluslararası bir organizasyondur. Dünyada ilk Pony Club, binicilik sporunun beşiği olan İngiltere’de kurulmuştur. Uluslararası bir organizasyon şekline Pony Club’lar, bugün “Euro Pony Club” çatısı altında kıtalararası yayılmış olup, binicilik sporuna önemli katkılar sağlamaktadır. Binicilik akademimiz “Euro Pony Club” ve “The Pony Club” üyesidir. Kulübümüz “Euro Pony Club”ın organizasyonlarında yer alarak, binicilik sporunun uluslararası eğitim programlarını uygulamakta ve diğer ülkelerdeki Pony Club’ların standartlarını ülkemizde çocuklarımıza sunmaktadır. The Pony Club aracılığı ile uluslararası bilgi alışverişi içinde bulunan kulübümüz Türkiye’yi yurtdışında temsil etmekte ve bu alışveriş sayesinde TASK’ın eğitim standartları devamlı denetlenmekte ve güncellenmektedir.

The Pony Club Festivali

Neden The Pony Club Festivali Yapıyoruz ?

Tüm Dünyada 90. Yılını kutlayan The Pony Club Sistemi 7 den 70 e binicilik sporu ile ilgilenen amatörlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Ülkemizde her geçen gün biniciliğe başlama yaşı düşerken, amatör yarışmalarına ilgi çoğalıyor.

Equifun ve voltij gibi amatör disiplinlerin herhangi bir at veya pony ile yapılabiliyor olması, kulüp pony ve atlarına olan ihtiyacı doğururken, pahalı olmayan atlarla katılabileceğiniz yarışmalar yaptığımız sporun sürdürülebilirliğini arttırmakta.

Binicilik olimpik bir spor olmasına rağmen, günümüzde aileler tarafından kişisel gelişim amaçlı kullanılmakta.

Açık havada, doğada sizden kilolarca büyük bir canlı ile paylaştığımız anlar, bize istikrar, kendine güven, karar alma yeteneği, disiplin kazandırarak liderlik özelliklerimizin gelişmesini sağlıyor.

Günümüzde sanal bir dünyada yaşayan çocuklarımıza, doğal yönetme becerisi kazandırarak, onları yarınlara hazırlamak The Pony Club sisteminin bir parçası.

Pahalı bir spor dalı olarak bilinen biniciliği ulaşılabilir ve sürdürülebilir kılmak en büyük amacımız.