Kamplar

Yurtiçi Binicilik Kampı

Binicilik Kampının amacı; Gençlere ve çocuklara atla yapılan sporları ve at bakımı öğreterek, onların karakterlerinde sorumluluk, sağduyu, liderlik, disiplin ve özgüven faktörlerinin oluşmasında yardımcı olmak, şehir hayatı ve teknoloji arasında sıkışan çocuklarımızı bir süre için bu ortamdan uzaklaştırmak, onları doğa ile buluşturmaktır. Kampçılarımız kamp süresince yeni dostluklar kuracak, şehir hayatında yapma imkanı bulamadıkları bir çok farklı aktiviteyi alanının uzmanları ile birlikte yaparak unutulmaz bir tatil geçireceklerdir.

Binicilik kamplarımız, öncelikle eğitimli okul atları, eğitmen kadrosu, uluslar arası eğitim programları ve binicilik okulu anlayışındaki sistemi dolayısıyla, çocuklar başta olmak üzere, veliler, öğretim kurumları, medya ve binicilik sporuna gönül vermiş tüm insanlar tarafından yıllardır ilgi ve destek görmektedir. Bütün bunların yanısıra, okulumuzda binicilik eğitimi çok belirgin pedagojik kurallar göz önünde tutularak uygulanmaktadır.

Yurtdışı Binicilik Kampı

FRANSA BİNİCİLİK KAMPI

OPEN de FRANCE Dünyanın en iddialı ve büyük Binicilik Federasyonlarından biri olan, Fransız Binicilik Federasyonu’nun merkezinin bulunduğu Lamotte Beuvron kasabası(150 km Paris’in güneyinde), Fransa’da biniciliğin merkezidir. Atla ilgili herşeyi bulabildiğiniz ve yolları, binaları atlarla süslü bu şirin kasaba her yaz Temmuz ayında ‘Open de France’ turnuvasına ev sahipliği yapmakta. Open de France turnuvasına tüm Fransa’dan her yıl her yaştan, 5000 binici ve 7000 pony ve at katılmaktalar.

Fransız Binicilik Federasyonu’nun merkezinin de içinde bulunduğu ‘Parc Equestre Federal’ hektarlarca araziye yayılmış manejler, ahırlar, restoranlar, dükkanlar, kamp merkezleri ve 10 ayrı branş ve disiplinde aynı anda ikişer veya daha fazla yarışma düzenlemeye müsait sahalardan oluşan, 10 un üzerinde yarışın değişik sahalarda aynı anda yapılabildiği kocaman, kalabalık ve her anı dolu bir at parkına sahiptir. Her yıl bu turnuvaya renk katan ve son senelerde öğrencilerimizin katılımıyla Türkiye’nin de eklendiği ‘Mondial des Clubs’ Dünya Kulüpler Turnuvası; Avrupa ülkelerinin yanısıra, Çin, Madagaskar ve Şili gibi dünya ülkelerini de izleyebileceğiniz heyecanlı bir yarışmadır. Orada bulunduğumuz hafta yarışmaların bitiş tarihlerine denk geldiğinden, hem en heyecanlı karşılaşmaları seyretme fırsatı, hem de dünyanın her yerinden gelen ve binicilik malzemesi satan firmaların standlarından ucuz alışveriş imkanımız olmaktadır. İsteyenler Parc Equestre Federal’ın binicilik merkezinde binicilik dersleri alabilirler.

Konaklayacağımız yer olan, Centre Park, Parc Equestre Federal’a 3 km mesafede, ormanın içinde, arabaların giremediği, doğayla iç içe ve huzurlu bir tatil merkezidir. 3 oda bir salon hazır mutfak ve iki banyodan oluşan, ormanın içinde, göl kenarındaki villada konaklarken, bisiklete binmenin, doğal hayvan parklarına yürüyüş yapmanın, aqua parkta eğlenmenin keyfini çıkabilirsiniz. Restoranları, alışveriş merkezi, pastaneler, fitness salonları, güzellik merkezi, spa, tenis kortları, mini golf, tırmanma duvarı, kapalı, açık havuz basket sahaları, pony club, hayvanat bahçesi, çocuk parkları, bisiklet kiralama merkezi, aradığınız her şey Centre Parc’da mevcuttur.